Feromónova pasca - Obaľovač východný

Novinka / distribúcia od 1.3.2022

Húsenice prvého pokolenia prenikajú do končekov mladých púčikov. Takto požuté výhonky vädnú a objavujú sa na nich kvapôčky gleja. Larvy ďalšieho pokolenia napádajú hlavne ovocné plody. Húsenice sčasti rozhrýzajú povrch plodu, respektíve okolie jadra. Aj na poškodených plodoch sa objavujú kvapôčky gleja.  

Jabloň, hruška, dula, orech, mandľa, slivka, broskyňa, marhuľa.

Dodanie : 3 - 7 dní

Vyberte si variant:

Cena od 8,50 €

Feromónové lapače hmyzu REAGRON® obsahujú na dávkovači (dispenser), ktorý je vyrobený z prírodnej gumy vo veľmi malom množstve syntetické vábivé látky charakteristické pre daný druh hmyzu, z ktorého po dobu najmenej 6 týždňov pomaly sa odparujú a priťahujú samčekov jednotlivých druhov, ktorí sa prilepia na lepidlom ošetrený povrch lapača, vďaka čomu je možné sledovať priebeh a intenzitu ich rojenia. 

Rozmiestnenie lapačov je ideálne v polovice apríla. Dispenzer a lepiace podložky vymeňte každých približne 6-7 týždňov, podľa možností nie v čase očakávaného vrcholu rojenia podľa vzorca.

Lapače skontrolujte dvakrát týždenne. Spočítajte zachytené obaľovače v danom období a výsledok si zaznamenajte. Údaje zobrazujú dynamiku rojenia a určujú čas zásahu. Ak v období vrcholu rojenia zachytí lapač malé množstvo obaľovačov, poukazuje to na menšie zamorenie. V takýchto prípadoch V menších záhradách s rozmiestnením ďalších lapačov môžeme zachytiť obaľovače lapačov a populácia sa stáva aj bez postrekovania kontrolovateľná, vďaka čomu chránime naše životné prostredie.